Namo vertinimas
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog individualaus gyvenamojo namo rinkos vertę galima nustatyti pakankamai paprastai, tačiau tai nėra tiesa. Namo rinkos vertės nustatymas, kitaip tariant - namo vertinimas – ilga, daug niuansų ir ypatumų turinti aiškiai reglamentuota turto vertinimo procedūra, kurią teikti gali tik licencijuoti ir tokią teisę turintys nekilnojamojo turto vertintojai. Jis yra naudingas ne tik pirkimo ar pardavimo sandorių metu, tačiau talkina ir mokestiniais ar teisiniais tikslais.
- geriau įvertinti potencialią pardavimo kainą;
- įgyvendinti teisininkų pavestas užduotis;
- tinkamai deklaruoti turtą.
- gauti finansavimą iš kredito bendrovės ar banko;
- geriau įvertinti pirkimo kainą.
Kaip nustatyti namo vertę? Gyvenamojo namo vertinimas bei kriterijai, kaip ir kotedžo, ar sodybos, apima namo būklės, apdailos bei įrengimo baigtumo, sklypo vertės, vietos, privažiavimo ir situacijos rinkoje įvertinimą. Įprasta manyti, kad namo vertė priklauso beveik vien tik nuo jo lokacijos. Tačiau tai yra klaidinga, kadangi namo vertę keičia ir jo priklausiniai (jei jų yra), ir įvairūs kiti aukščiau paminėti faktoriai. Tad namas užmiestyje nebūtinai turi turėti mažesnę vertę nei gyvenamasis namas miesto centre ar atvirkščiai. Yra daugybė kintamųjų, kuriuos reikia tinkamai įvertinti.
Nebaigtos statybos individualaus namo vertinimui yra reikalinga ne tik kadastrinių matavimų bylos bei žemės sklypo plano kopija, bet ir statybos leidimas, statybos projektas. Be šių dokumentų namo vertinimas neatliekamas.
Kaip sužinoti, kokių reikia dokumentų ir kaip vyksta namo rinkos vertės, kokybės nustatymo procedūra ar namo energetinis vertinimas? Kreipkitės į turto vertintojus – specialistus ir gausite atsakymus į Jums rūpimus klausimus.